Návštěva hasičů v družině ZŠ 7.6.2018
Dnes jsme absolvovali již tradiční návštěvu dětí ve družině základní školy...
 
Pravidelný výcvik jednotky 4.6.2018
Každé pondělí probíhá výcvik nebo školení jednotky...
 
Dětský den na sportparku 3.6.2018
Měsíc červen děláme každoročně radost černošickým dětem...
 
Zvýšení hladiny řeky Berounky 25.5.2018
Na základě večerních přívalových dešťů v Brdech a na Plzeňsku se množí telefonáty o stavu hladiny řeky...
 
Helpík 2018 4.5.2018
Každoročně se naše jednotka zúčastňuje mnoha akcí pro děti...
 
Výcvik nositelů dýchací techniky 29.4.2018
V sobotu 28 dubna 2018 se 10 našich hasičů účastnilo pravidelného školení pro nositele dýchací techniky pod vedením HZS Řevnice...
 
Oslavy 115 let založení SDH Mokropsy 28.4.2018
Dne 12 května 2018 od 10:00 hodin pořádáme oslavu 115 let založení SDH Mokropsy...
 
Výcvik jednotky motorové pily 30.3.2018
V polovině března absolvovala naše jednotka předepsaný výcvik držitelů oprávnění obsluh motorových pil...
 
Výcvik jednotky na zamrzlé řece 7.3.2018
S ohledem na aktuální počasí, byla do výcvikového plánu jednotky zařazena záchrana osob propadlých ledem...
 
Led na řece Berounce 5.3.2018
Pokaždé když zamrzne naše řeka, musíme počítat s komplikacemi, které tento jev provází...
 

Aktuality

Návštěva hasičů v družině ZŠ 7.6.2018
Dnes jsme absolvovali již tradiční návštěvu dětí ve družině základní školy. Cílem akce bylo ukázat dětem jak hasiči pracují, hasičskou techniku a vybavení. Jenže v tomto teplém počasí se vše zvrhlo. Napřed to byla bitva děti proti dětem, potom hasiči a děti proti hasičům a dětem a nakonec všichni proti všem. Potěšit dětskou duši nám dělá radost a tak se již těšíme na příští rok :-).

Hasiči v družině
 
Pravidelný výcvik jednotky 4.6.2018
Každé pondělí probíhá výcvik nebo školení jednotky. Třešničkou na dortu bývá výcvik ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s firmou, která ekologicky likviduje autovraky, daří se nám sehnat cca 10 aut ročně na rozstříhání. Celé to funguje velmi jednoduše. Auto doslouží a pro jeho odhlášení z evidence je potřeba doklad o ekologické likvidaci. Majitel se rozhodne, doveze auto do hasičárny a půjčí nám velký technický průkaz. My auto použijeme pro výcvik a zavoláme firmu, která ho na podvalníku odveze a vystaví potřebný doklad. Ten společně s velkým technickým průkazem vrátíme majiteli a potom může dojít k odhlášení. Dnes jsme dostali dodávku Ford Tranzit. Byla pro nás vzácnou učební pomůckou. Vyzkoušeli jsme tradiční, ale i nouzové postupy vyprošťování. Každý vůz, který takto zpracujeme, jen přidává zkušenosti našim hasičům, které se u ostrého případu vždy hodí.


Ford posloužil naposledy
 
Dětský den na sportparku 3.6.2018
Měsíc červen děláme každoročně radost černošickým dětem. Dětský den na sportparku, návštěva družiny, návštěva školek a na konci měsíce velká akce na závěr školního roku u mokropeské školy. Jako každoročně jsme začali první víkend na sportparku. Od 10 hodin zde spolupořádalo město dětský den, zakončený příjezdem družiny krále Karla IV. Pro děti jsou připraveny různé atrakce a soutěže. Naši hasiči připravili znalostní soutěž a zajišťovali bezpečný průběh celé akce.

Dětský den na sportparku
 
Zvýšení hladiny řeky Berounky 25.5.2018
Na základě večerních přívalových dešťů v Brdech a na Plzeňsku se množí telefonáty o stavu hladiny řeky. Proto jsme projeli povodí Berounky v k.ú.Černošice a můžeme konstatovat: průtok v řece již kulminoval před polednem kulminoval na průtoku 160m3/s. V současné době hladina klesá a vzestup se nepředpoládá bez významných srážek ve svodném území. Vzhledem k tomu, že I SPA nastává při průtoku 225m3/s má řeka, jen zvýšenou hladinu bez nebezpečí.
 
Helpík 2018 4.5.2018
Každoročně se naše jednotka zúčastňuje mnoha akcí pro děti. Dětské dny, exkurze školy i školek na naší stanici, závody a jiné. Tato činnost je sice velmi časově náročná, ale co by jsme pro rozzářené oči dětí neudělali. Helpík neboli soutěž dětí základních škol v první pomoci mezi tyto akce patří již mnoho let. Smysl této akce je velmi hluboký a proto je naše podpora samozřejmostí. Naši hasiči se snaží zabavit děti, kteří buď čekají na start, nebo už závod dokončili a čekají na konec akce a vyhlášení vítězů.

Helpík 2018
 
Výcvik nositelů dýchací techniky 29.4.2018
V sobotu 28 dubna 2018 se 10 našich hasičů účastnilo pravidelného školení pro nositele dýchací techniky pod vedením HZS Řevnice. Odborná příprava byla rozdělena na dvě části. Teoretická na stanici HZS a praktická v komplexu sklepů bývalé sladovny ve Skuhrově. Společně s hasiči Ořech, Dobřichovice, Choteč, Jinočany a Jíloviště jsme propotili trička, vyzkoušeli nováčky a získali nové poznatky.Organizace byla výborná a smysluplná, takže za nás super a díky.Jen pro zajímavost, na místě jsme prvně testovali nový program na tablet s evidencí vstupů do nebezpečné zóny. Ostrý provoz ukázal drobné nedostatky, které tvůrce opravuje.
 
Oslavy 115 let založení SDH Mokropsy 28.4.2018
Dne 12 května 2018 od 10:00 hodin pořádáme oslavu 115 let založení SDH Mokropsy. Akce proběhne v ulici Nádražní u mokropeského nádraží. na co se můžete těšit? Ukázky techniky, sekerkový tanec, ukázky zasahů historických i současných, doprovodné akce pro děti, soutěže a další program. Občerstvení na místě. Konec akce je plánován okolo 14 hodiny.

Oslavy 115 let založení
 
Výcvik jednotky motorové pily 30.3.2018
V polovině března absolvovala naše jednotka předepsaný výcvik držitelů oprávnění obsluh motorových pil. Výcvik se uskutečnil v lesíku za základní školou, kde by potřeba pokácet čtyři stromy. Tři stromy jsme káceli klasickou technikou a jeden byl odšpalkován pomocí JMP a lezecké techniky, aby nedošlo k poškození školy. Během výcviku jsme procvičili technologické postupy a hlavně základy BOZP při rizikovém kácení. Vše proběhlo hladce a beze škody, takže výcvik splnil svůj cíl. Stavba může pokračovat a my jsme připraveni na další vrtochy přírody.

Výcvik jednotky - motorové pily
 
Výcvik jednotky na zamrzlé řece 7.3.2018
S ohledem na aktuální počasí, byla do výcvikového plánu jednotky zařazena záchrana osob propadlých ledem. Minulý víkend využilo mnoho lidí možnosti zabruslit si na Berounce. Tato sportovní aktivita je velmi příjemná a nelze ji provozovat každý rok. Jenže jaro klepe na dveře a současné teploty jsou toho důkazem. S oteplením se výrazně zmenšuje síla ledu a tak by si člověk řekl, že na řece nikoho neuvidí, opak je pravdou. Při výcviku jsme procvičovali teoreticky i prakticky postupy při záchraně osob. Tekoucí řeka je mnohem záludnější nežli stojatá voda. Tonoucího i záchranáře stahuje proud pod led což se na rybníce neděje. Výcvik byl zaměřen na záchranu osoby ve vodě, vyproštění na led a první pomoc. Současně hasiči cvičili jak ve vodě pracovat, aby nebyli proudem vtaženi pod led. Těžko na cvičišti lehko na bojišti se říká. Jenže toto bojiště je velmi nebezpečné pro každého a proto už nechoďme led a počkejme si zase na příští zimu.

Výcvik jednotky - záchrana osob
 
Led na řece Berounce 5.3.2018
Pokaždé když zamrzne naše řeka, musíme počítat s komplikacemi, které tento jev provází. Pravidelně ledové pole mezi pláží Mokropsy a restaurací U Kubíčků roztaje po proudu jako poslední, protože je řeka schovaná za brdským hřebenem. Připlouvající ledové kry utvoří na začátku ledového pole bariéru, která znesnadňuje odtok vody a tak se nezřídka kdy stane, že voda doplněná množstvím ledových ker zaplaví část našeho města. Situaci proto jednotka monitoruje, tento jev nastává náhle a je nebezpečný. Musíme vyklízet náplavky od vozidel a případně i evakuovat obyvatele nemovitostí přímo u vody.

O víkendu jsme v rámci monitoringu několikrát prováděli měření síly ledu, protože mnoho lidí si užívalo té vzácné chvíle, kdy je možné na řece bruslit. Síla ledu byla od 17 do 22 centimetrů. Jenže s přicházejícím oteplením musí všichni, kdo se rozhodnou na řeku vstoupit počítat s nebezpečím, které na ně číhá. Led odtává s hora, ale i ze spodu. V místech kde voda proudí rychleji je potom síla ledu mnohem menší, než u břehů a hrozí propadnutí. Proto doporučujeme zvážit pobyt na ledu a zbytečně neriskovat své zdraví nebo život.Vaši hasiči
 
<< <   1 2 3 ...   > >>


Jméno:
Heslo:


Povodně
přes SMSHasičská zbrojnice
Srbská 999, Černošice
tel.: 251 640 150
hasici@sdhmokropsy.czKontejner pro uložení kovového odpadu zdarma
denně 8:00 – 20:00
Počet návštěv
od 1.11.2008:
2697780

Poslední aktualizace:
15.6.2018